avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua,

Daca sotia mea nu a inregistrat venituri in ultimele 12 luni anterioare nasterii, pot solicita eu stimulentul de insertie avand in vedere ca ea nu va beneficia de indemnizatia pt crestere copil?
Daca da, ce trebuie sa fac?
Se acorda pe 2 ani sau pe 3 ani?
Cel mai recent răspuns: Laurm , utilizator 16:07, 17 August 2018
Puteti intra in CCC sau puteti depune dosarul direct pentru stimulentul de insertie.
Multumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie Laurm Laurm Buna ziua, Daca sotia mea nu a inregistrat venituri in ultimele 12 luni anterioare nasterii, pot solicita eu stimulentul de insertie avand in vedere ca ea ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie ionut31 ionut31 buna seara, as dori, va rog mult, o lamurire in ceea ce priveste urmatoarea situatie: eu si sotia avem un baietel de 7 luni jumatate, nascut in februarie ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie ccc tata mihailccc mihailccc Buna ziua, Sotia mea a demisionat inainte cu citeva zile sa aafle ca este insarcinata. Intre timp nu a mai lucrat. Experienta pofesionala este mai mare de ... (vezi toată discuția)