Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua,

Daca sotia mea nu a inregistrat venituri in ultimele 12 luni anterioare nasterii, pot solicita eu stimulentul de insertie avand in vedere ca ea nu va beneficia de indemnizatia pt crestere copil?
Daca da, ce trebuie sa fac?
Se acorda pe 2 ani sau pe 3 ani?
Puteti intra in CCC sau puteti depune dosarul direct pentru stimulentul de insertie.
Multumesc pentru raspuns