Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie după decedarea soțului
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie după decedarea soțului

Cum se procedează dacă soția are pensia de limita de vârstă mai mică decât a soțului decedat, să beneficieze de pensie de urmaș și care ar fi procentul din pensia acestuia?
50%.