Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbarea denumirii firmei impune act aditional la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbarea denumirii firmei impune act aditional la CIM ?

Daca s-a modificat denumirea firmei dar toate celelalte elemente de identificare au ramas neschimbate este necesar sa se incheie act aditional la contractele individuale de munca?
Este suficienta o notificare de instiintare a salariatilor sub semnatura din partea salariatului de luare la cunostinta?
Multumesc.
Schimbarea denumirii firmei nu impune incheierea unui act aditional la c.i.m. .... Este suficienta notificarea de instiintare a salariatilor privind schimbarea denumirii angajatorului , sub semnatura din partea acestora de luare la cunostinta.