Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical gresit

In luna iunie un concediu medical a fost scris gresit adica: codul de indemnizatie era 06 iar concediul era initial. Indemnizatia trebuia suportata din fondul de salarii iar el a fost declarat ca fiind suportat din FNUASS. Acum mi-am dat seama de greseala. Am intocmit declaratia rectificativa, dar nu stiu cum sa recuperez certificatul medical roz pentru a face modificarea. Multumesc.
Mergeti la Casa de sanatate unde ati depus certificatul medical cu declaratia rectificativa si or sa va spuna de acolo ce trebuie sa faceti.
Mergeti la Casa de sanatate si veti rezolva acolo.
Contactati-i telefonic ; in situatii de acest gen faceti copie dupa exemplarul dvs., scrieti conform cu originalul, semnati si stampilati pe formular.
Apoi rubricile pe care le corectati,taiati cu o linie ceea ce este gresit,scrieti deasupra acestei ceea ce este corect,semnati si stampilati corectia facuta.