Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... pachet disparut
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

pachet disparut

colet disparut de 27 zile

in data de 25.07.2018 mi s a trimis un pachet din italia cu posta italiana au trecut aproape 30 de zile si nu a mai ajuns fiind o recomandata la posta spun ca nu o pot urmari fara awb si ca nu se stie unde e sau daca mai ajunge sau s a pierdut pe drum sau in buzunarul lui postas :))) ce este de facut in aceste cazuri raman si cu banii platiti pe pachet si fara pachet sau cum????
Comunicați expeditorului că trimiterea nu a ajuns. Cereți să vă facă dovada expedierii. Ați cumpărat ceva? Uneori dispar și trimiterile cu track&trace
adriandimitriu, utilizator