Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recunostere sentinta custodie exclusiva Italia in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recunostere sentinta custodie exclusiva Italia in Romania (sentinza italiana)

am primit autoritatea parinteasca esclusiva in Italia.Ce trebuie sa tav va hotarirea da due recunoscuta in Romania.am sii copii cu pasapoartele espirate.va multumesc.sant in asteptati de un raspuns.

Mesaj moderat si adaugat de moderator.

Am primit custodie esclusiva (exercitare exclusiva a autoritatii parintesti) in Italia. Ce trebuie sa fac ca hotararea sa fie recunoscuta in Romania? Copiii au pasapoartele expirate. Va multumesc. Astept raspuns.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna seara,

Am incercat sa decodez mesajul postat de dvs., banuiesc ca ceea ce am adaugat este ceea ce ati dorit sa ne transmiteti.

Tatal copiilor este cetatean roman sau italian?
Copiii unde sunt nascuti?
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
buna ziua d-na avocat.tatal copiilor Este roman.Un copil este nascut in Italia ,al doilea in Romania .suntem rezidenti si eu si fostul sot in Italia...da recasatorit,are o munca.mi vede di nu aude copii de 6 ani.iresponsabile
Buna ziua,

Nu sunt avocata, dar am sa mut topicul deschis de Dvs. intr-un alt forum, cu speranta ca veti fi ajutata de colegii avocati din Romania.

O zi buna!
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal