Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Trafic de droguri de mare risc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Trafic de droguri de mare risc

Buna ziua , am si eu o intrebare : Ce pedeapsa poate lua o persoana care a fost prinsa in flagrant la un festival de muzica cu 28 de pastile tip extasy , 0,5 g de cocaina si 3 grame de marihuana? Flagrantul a fost facut pe drogurile de mare risc adica politistii imbracati in civil au venit sa cumpere de la el pastilele de tip extasy . Marihuna si cocaina doar le detinea . As vrea sa stiu ce pedeapsa poate primii si daca poate primii arest la domiciliu sau suspendare . Este la prima fapta si caracterizarea lui este una buna , este student si provine din familie buna .
Va multumesc !
In Constanta este destul de complicat.
Trebuie ca avocatul sa pledeze foarte bine ca sa se aplice o suspendare.

Din cate am inteles si cei cu detinere pentru consum propriu sunt condamnati cu suspendare in timp ce in majoritatea oraselor scapa de condamnare si la.el fiind trafic...