avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in zi declarată nelucratoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in zi declarată nelucratoare

Concediu medical in zilele de 16 și 17 august. Decizia angajatorului a fost de a se recupera sâmbăta (25 august, respectiv 01 septembrie). Angajatul care a fost în CM in perioada 13 - 17 august este obligat să vină la serviciu pe 25 aug si 01 sept?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:47, 23 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu sunteti obligat la recuperarea acelor zile ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotararea 595/02.08.2018 mancipri mancipri Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti intr-o problema: Sunt salariat in sectorul public. Am avut 20 de zile de concediu legal in perioada 03.08.2018 - ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical DAPA DAPA Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu calculul concediului medical. Am intrat in concediu medical boala obisnuita la data de 14 iulie 2017, 13 zile pana la ... (vezi toată discuția)
Conditii obtinere indemnizatie copil roxxanna roxxanna Am si eu cateva nelamuriri referitoare la obtinerea indemnizatiei pentru copil. Am citit discutiile de pe acest forum dar tot nu am ceva clarificat: Am fost ... (vezi toată discuția)