Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in zi declarată nelucratoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in zi declarată nelucratoare

Concediu medical in zilele de 16 și 17 august. Decizia angajatorului a fost de a se recupera sâmbăta (25 august, respectiv 01 septembrie). Angajatul care a fost în CM in perioada 13 - 17 august este obligat să vină la serviciu pe 25 aug si 01 sept?
Mulțumesc!
Nu sunteti obligat la recuperarea acelor zile ....