Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj tehnic 75% 2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj tehnic 75% 2018

Buna ziua,
as dori sa stiu daca se trimit salariati in somaj tehnic cu 75% de la data de 1 septembrie - 01 octombrie 2018, care sunt contributiile care se platesc si de catre cine sunt platite acestea, tinand cont ca de la 01 ianuarie 2018 a fost trecerea contributiilor de la angajator la angajat? Ce beneficii exista?
Contribuțiile sunt aceleași și se rețin de la salariat
Multumesc