Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate functionar public

Buna seara.
Va rog sa mi spuneti daca un functionar public poate incheia un contract de voluntariat cu un ong.
Activitatea ong ului este din acelasi domeniu de activitate al functionarului.
Ong este privat
Activitatea de formator poate fi asociata celei didactice?
Avand in vedere art 94-96 a legii 161/2003
Va multumesc
carolina_22, utilizator
Un functionar public nu poate incheia un contract de voluntariat cu un ong, dacă activitatea ong ului este din acelasi domeniu de activitate al functionarului.