Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandatul de arestare preventiva emis in lipsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandatul de arestare preventiva emis in lipsa

Buna seara ! Am o mica nelamurire, mandatul de arestare emis in lipsa se pune in executare din moment ce se emite ( adica cele 30 zile incep de la ziua emiterii ) sau dabea dupa ce il prinde pe inculpat ( incep cele 30 zile de cand a fost prins ? ) . Va multumesc !
ManteGeor, utilizator