avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandatul de arestare preventiva emis in lipsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandatul de arestare preventiva emis in lipsa

Buna seara ! Am o mica nelamurire, mandatul de arestare emis in lipsa se pune in executare din moment ce se emite ( adica cele 30 zile incep de la ziua emiterii ) sau dabea dupa ce il prinde pe inculpat ( incep cele 30 zile de cand a fost prins ? ) . Va multumesc !
Ultima modificare: Vineri, 24 August 2018
ManteGeor, utilizator

Alte discuții în legătură

Prelungire mandat de arestare in lipsa ManteGeor ManteGeor Maine expira mandatul de arestare preventiva in lipsa a clientului meu, mentionez ca maine este o zi nelucratoare iar astazi am fost la tribunal si nu era nici ... (vezi toată discuția)
Respingere recurs Mirabella-yolanda Mirabella-yolanda Buna ziua as avea si eu o intrebare:in cazul unui proces penal cu o sentinta de condamnare,la cre recursul este respins ca nefondat,se mai poate face ceva?Sau ... (vezi toată discuția)
Neprezentare in instanta. consecinte oltul oltul daca in citatie scrie ca prezenta este obligatorie si eu na ma prezint in instanta ce se intampla? voi fi condamnat sau emit un mandat de aducere? (vezi toată discuția)