Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament

Este valabil un testament scris cu un an inainte de deces, intocmit in fata a 2 martori care si semneaza, dar care nu este inregistrat la notar?
Va multumesc!
Veti merge cu el la notar, la dezbaterea succesiuni si acolo se va vedea daca e in regula. In principiu poate fi valabil un testament ne facut si semnat in fata notarului dar vor fi verificate unele aspecte de legalitate si autenticitate la succesiune.
george-neagu, moderator