Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Hărțuire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Hărțuire

Bună seara băiatul meu a primit un pumn mergând pe stradă de la un necunoscut, dacă riposta si se lua la bătaie si ajungeau la poliție,îl afecta pe viitor ? Este primul an la drept ?
Nu il afecta daca era legitimă apărare.
Mulțumesc de răspuns.Dacă chemam politia la respectivu îi făcea ceva lângă este un parc si sa oprit acolo cu alți ?
Poliția analiza cazul. Ii făcea proces verbal de contravenție sau dosar penal. Oricum, nimeni nu poate sti care ar fi fost solutia.

Din descriere, pare fapta penala.
Ionita Cristina Avocat, Avocat
Are dreptul sa depuna plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de lovirea sau alte violente.
Sa mearga la IML sa isi scoata CML.
Au fost martori prezenti la eveniment?
Un prieten,dar le este frică să meargă la politie că au aflat că sunt de la periferia orasului si să nu pună pe alti după să se ia de iei. Focșani este mic .