avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce avize trebuie sa detina un restaurant cu terasa pt ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce avize trebuie sa detina un restaurant cu terasa pt a functiona legal ?

Intrucat am o problema in ceea ce priveste poluarea fonica (muzica la maxim noaptea) provenita de la terasa unui restaurant (va rog sa-mi spuneti:
De ce avize are nevoie un restaurant cu terasa in aer liber pentru a functiona legal in privinta poluarii fonice si ce institutii emit aceste avize?
Va intreb, pentru ca doresc sa stiu daca acest restaurant detine aceste avize sau autorizatii.
Intentionez sa solicit raspuns scris de la institutiile emitente pt a proba in instanta lipsa acestora!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:49, 27 August 2018
Vedeti raspunsurile pe care le-ati primit in acest topic
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce avize sunt necesare pt funcționarea unei terase restaurant în aer liber? eduardoo eduardoo Ce avize trebuie sa detina un restaurant cu terasa pt a functiona legal ? Intrucat am o problema in ceea ce priveste poluarea fonica (muzica la maxim ... (vezi toată discuția)
Poluare fonica Stanescu1948 Stanescu1948 La mine in oras linga blocurile de locuit la aproximativ 100-150m exista niste terase care pe perioada de vara ne creeaza mari dificultatiin a nu putea sa ne ... (vezi toată discuția)
Rugaminte virgilciobanu virgilciobanu Am o gradina in granita cu mine un vecin are casa ,si a montat agregatul de aer conditionat pe peretele spre grafina mea ,lucru care ma deranjeaza datorita ... (vezi toată discuția)