Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ocpi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ocpi

administratorul mi-a inscris apartamentul in Registrul Imobiliar de Transcriptiuni Imobiliare pt suma de 1200 lei - sume puse in plus pe listele de plata - contestate de mine si castigate in Tribunal ( mi-a platit inclusiv cheltuieli de judecata !)
NU RESPECTA HOTARARILE JUDECATORESTI ! Am sentinta judecatoreasca definitiva ca nu am nici un leu de plata . Ce pot face ?
Extrem de simplu: OCPI transmite si proprietarului un exemplar al informarii privind instituirea ipotecii si va comunica un termen de contestare. Depuneti documentele doveditoare: hotarare judec., etc si contestati realitatea datelor depuse de asociatie.