Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ancheta sociala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ancheta sociala

În cazul unui divt cu minori, când se face ancheta sociala la domiciliul unuia din părinte este obligatorie prezenta ambilor părinți?
Nu.
Este necesara prezenta parintelui unde se face ancheta sociala.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am întrebat pt ca am fost la notar și notarul mi a spus ca trebuie sa fim amândoi de fata la ancheta, eu fiind plecat din tara
Poate ca asa zic notarii...
Dar nu trebuie sa fiti prezent si nici nu ati fi primit...foarte probabil...