Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drum de acces inchis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drum de acces inchis

buna ziua,
in situatia in care un drum de exploatare-acces este blocat da catre un vecin printr-un gard, cui trebuie sa ma adresez? am facut-o deja primariei si nici dupa 30 zile nu am primit un punct de vedere a acesteia. multumesc.
bacleo, utilizator
Mergeti in audienta la Primar. Doar autoritatea ar putea sti daca e drumul e public sau privat si cine il detine in proprietate.
sunt ondicii ca autoritatea se opune deschiderii lui, in acest sens ce edte de facut?