Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de concediu de creștere a copilului?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de concediu de creștere a copilului?

Am fost angajată din octombrie 2017 până în aprilie 2018 la o firmă,apoi m am reangajat si am in prezent 3 luni de când lucrez . Se pun si cele 6 luni lucrate anterior?
Care este data prezumata a nasterii ?
5 aprilie

Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii ?

mai 2017 - aprilie 2019 este perioada eligibila pentru CCC

Perioade luate in calcul: octombrie 2017 până în aprilie 2018 (7 luni) , mai 2018 - aprilie 2019 (12 luni) ... total ar fi 19 luni, situatie in care beneficiati de indemnizatia pentru CCC.
Are vreo legatura faptul că primul contract s a încheiat cu demisie?

Cornel Vasile a scris:

mai 2017 - aprilie 2019 este perioada eligibila pentru CCC

Perioade luate in calcul: octombrie 2017 până în aprilie 2018 (7 luni) , mai 2018 - aprilie 2019 (12 luni) ... total ar fi 19 luni, situatie in care beneficiati de indemnizatia pentru CCC.

Nu are nicio legatura temeiul prin care a incetat un contract de munca.