Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acordare concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acordare concediu creștere copil

Am lucrat la o firmă din octombrie 2017 până în aprilie 2018
În prezent lucrez la o altă firmă din mai 2018 până în prezent
În noiembrie imi expiră contractul si nu stiu daca il mai prelungește.
In conditiile astea pot beneficia de ccc?
Care este data prezumata a nasterii ?
5 aprilie
Cornel Vasile, Consilier juridic
mai 2017 - aprilie 2019 este perioada eligibila pentru CCC

Perioada luata in calcul: octombrie 2017 până în noiembrie 2018 (14 luni)

In speta, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC.