Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

Buna ziua .
Am lucrat din Octombrie 2017 pana in Aprilie 2018 pe data de 26 Aprilie mi a încetat contractul . In data de 10 mai 2018 m am reangajat la o alta firma dar am avut contract pe perioada determinata. Acest contract a încetat pe 13 Noiembrie 2018.
Nu cred ca e posibil sa ma mai reangajeaz .
Țin sa Menționez Ca sunt însărcinată in 20 de săptămâni .
Data posibila a nașterii este 5 Aprilie 2019. In aceste condiții pot beneficia de indemnizația de creștere a copilul ?
mai 2017 - aprilie 2019 este perioada eligibila pentru CCC

octombrie 2017 - aprilie 2018 (7 luni), mai 2018 - noiembrie 2018 (7 luni), total 14 luni acoperite.

In aceste condiții , veti beneficia de indemnizația de creștere a copilul .