Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Daca sotul este angajat din iulie 2017, cu intreruperi in 2018 ( aprilie-iunie) si 2019 ( aprilie-iunie) , iar eu voi da nastere unui copil in octombrie 2019, va putea sa intre in concediu crestere copil?
Ps: din iulie 2019 s-a reangajat.
Noiembrie 2017 - octombrie 2019 este perioada eligibila pentru CCC.

Perioade luate in calcul :
Noiembrie 2017 - martie 2018 (5 luni), iulie 2018 -martie 2019 ( 9 luni), iulie - octombrie 2019 (4 luni) .... total 18 luni.

In speta, va beneficia de indemnizatia pentru CCC.