Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate

Buna seara!
Am lucrat timp de 8 ani pana la data de 10 aprilie 2018, apoi am avut o intrerupere in cartea de munca pana pe 3 septembrie 2018, pe 3 septembrie 2018 m-am reangajat cu contract de munca nedeterminat...Sunt insarcinata in 5 saptamani, data posibila de nastere este 15 iunie 2019...Pot beneficia de indemnizatie pentru crestere copil in cazul acesta? Multumesc!
mai 2017 - iunie 2019 perioada eligibila pentru CCC

perioade luate in calcul : mai 2017 - aprilie 2018 (12 luni) , septembrie 2018 - iunie 2019 (10 luni), total 22 de luni

In speta, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Mulțumesc frumos pentru raspuns!