Forum Discuţii juridice Executare silită Executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executare

Buna ziua
Am facut contestatie la executare intr un dosar al unui credit din 2005.Ultima plata am facut o in 2010 iar in ianuarie 2018 s a cerut executarea.em am facut contestatie dar avocata kruk a facut apel si a zis ca nu s a prescris deoarece am facut in 2016 o plata voluntara fostului creditor..nu stiu sa fi facut asta dar in acte a atasat o copie data de creditor in care in ultima coloana era trecuta suma de 505cu mentiunea poprit card..or nu am fost poprit in 2016..
Aveti avocat angajat? Luati extrasul de la banca si verificati. De multe ori creditorii recurg la tot felul de subterfugii pt a proba cele mentionate.