avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executare

Buna ziua
Am facut contestatie la executare intr un dosar al unui credit din 2005.Ultima plata am facut o in 2010 iar in ianuarie 2018 s a cerut executarea.em am facut contestatie dar avocata kruk a facut apel si a zis ca nu s a prescris deoarece am facut in 2016 o plata voluntara fostului creditor..nu stiu sa fi facut asta dar in acte a atasat o copie data de creditor in care in ultima coloana era trecuta suma de 505cu mentiunea poprit card..or nu am fost poprit in 2016..
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 16:05, 30 August 2018
Aveti avocat angajat? Luati extrasul de la banca si verificati. De multe ori creditorii recurg la tot felul de subterfugii pt a proba cele mentionate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Card efg Leana1999 Leana1999 In anul 2005 am luat si noi o unitate cu cardul efg trebuia sa platim in fiecare luna o rata am achitat pana in 2010 cand noi am observat ca avem de platit ... (vezi toată discuția)
Imprumut de nevoie personale vrl112 vrl112 Buna ziua , in 2012 am facut un imprumut in banca de nevoi personale , am platit cam 6 luni-12 luni, cam asa , si dupa am plecat din tara , Am revenit in 2017 ... (vezi toată discuția)
Executare silita multipla elena_d_a elena_d_a Buna ziua, Probabil veti mai gasi aceasta situatie intrucat a mai fost postata de catre cineva din familie dar nu am primit nici un raspuns concret. In ... (vezi toată discuția)