Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspect Relativ !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspect Relativ !

Buna ziua,
Poate sa-mi spuna si mie cineva,ce este acela un ”Suspect Relativ la savarsirea infractiunii .... ” ?
Unde este prevazuta aceasta titulatura in legislatie ?
Multumesc.
Cine a spus?
Nu exista "suspect relativ". Calitatea de suspect e insa relativa la savarsirea unor infractiuni concrete. Adica e suspectat de furt, dar nu de omor, sau invers.
tgeorgescu, utilizator