avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspect Relativ !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspect Relativ !

Buna ziua,
Poate sa-mi spuna si mie cineva,ce este acela un ”Suspect Relativ la savarsirea infractiunii .... ” ?
Unde este prevazuta aceasta titulatura in legislatie ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 20:45, 3 Septembrie 2018
Cine a spus?
Nu exista "suspect relativ". Calitatea de suspect e insa relativa la savarsirea unor infractiuni concrete. Adica e suspectat de furt, dar nu de omor, sau invers.
Ultima modificare: Luni, 3 Septembrie 2018
tgeorgescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinerea omorului si a talhariei in concurs aelex aelex In cazul in care se retine omorul deosebit de grav pentru ascunderea unei talharii, in ce varianta se absoarbe violenta in continutul omorului si ramane in ... (vezi toată discuția)
Declaratiile suspectului in calitate de martor, raspunderea pentru marturie mincinoasa eusaisapte eusaisapte Daca unui suspect i s-a luat declaratie in calitate de martor, raspunde pentru savarsirea Marturiei mincinoase? Am observat ca suspectului i s-au luat ... (vezi toată discuția)
Am achizitionat un telefon furat zzzt23 zzzt23 Buna ziua! In urma cu 1 luna am achizitionat de la o persoana necunoscuta, pe strada, un telefon mobil. Omul mi-a spus ca este telefonul lui si il vinde ... (vezi toată discuția)