Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL in procedura de lichidare / desfintare.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL in procedura de lichidare / desfintare.

Ce se intampla cu un teren aflat in proprietatea unui SRL pe care am hotarat sa il lichidam/desfintam ? Terenul a fost cumparat acum exact 5 ani, in scopul accesarii de fonduri europene si construire a unui hotel...nu s-au realizat...terenul nu a produs niciun leu profit (doar impozite si buruiana...).
In ce moment si prin ce procedura specifica revine actionarilor SRL - ului desfintat ?
In etapa a II a veti depune in original hotararea de repartizare a activelor ramase. Va va explica si contabilul cu care trebuie sa colaborati la realizarea actelor. Cititi si la adresa [ link extern ]
Multumesc mult !