Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Întreținere copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Întreținere copil

Baiatul învață la o clasă postliceală , prin sentință judecătorească tatăl trebuie să contribuie la educarea copilului . Daca învață la clasă postliceală tatăl trebuie să contribuie la educarea copilului?
Buna ziua,
Conform art. 499 C.civ. DA, pana la terminare dar nu mai mult de 26 de ani si daca este la zi