Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... decizii fara consintamant
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

decizii fara consintamant

In urma unei hotarari judecatoresti , fetita de 10 ani a raman in grija mamaei iar baeteleul de 4 ani la mine(tata).In aprilie am fot nevoit sa merg afara din tara pt 2 luni ,am facut declaratie notariala reciproca pt a calatori cu minori in strainatate fiind valabila doar un an.Fosta sotie a profitata de situatie si a plecat din tara de finitiv,cand am aflat de gandurile ei am depus intintare(notificare) la scoala unde erea inregistrata fetita dar si la inspectorarul scolar judetea prin care spacificam ca nu sunt decord cu transferul scolar avand custidie comuna pt ambi copii,bine,n teles ca am cerut nr de inregistrare.Datorita stresului si vorbelor vulgare adresate de fosta sotie am blocat.o si nu mai tinem legatura .Ce pot face astfel in cat fetita sa nu poata fi transferata din tara?
,