Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Asistent medical iesit la pensie, 65 ani cu stagiu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Asistent medical iesit la pensie, 65 ani cu stagiu complet

Mai poate participa la concurs in unitate de stat, avind in vedere prevederile OUG 144/2008, art. 22, pct. 6? Dupa iesirea la pensie a mai lucrat inca 3 ani in aceeasi unitate (un an prelungire si inca 2 ani dupa ce a dat concurs). Acum are 68 ani si doreste sa participe iar la concurs.
AlinaCamelia, utilizator
Ati primit aici raspuns:
www.avocatnet.ro/forum/discu...