Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Date cu caracter personal
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Date cu caracter personal

Buna ziua avem un abonament la orange pe care nu am mai reusit sa il platim din motive personale am tot fost sunat de top factoring in care tot zicea sa platesc eu neavand de unde azi ma suna o alta firma intrum in care imi spune ca suma sa triplat ca sa vina un reprezantant etc intrebarea este cine le-a dat voie sa imi foloseasca datele mele numarul meu de tel etc conform noi legi intrata in vigoare in luna mai va multumesc
Interesul legitim le-a dat voie. Daca nu aveati nicio datorie nu aveau niciun drept sa va sune. Dar ei au tot dreptul sa isi recupereze sumele.