avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... PUZ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

PUZ

Am cumpărat un teren intr-un complex rezidențial în care sunt construite 10 vile cu autorizație de construcție fără PUZ, eu a 11 a vila îmi cer sa fac PUZ. Este normal? Pe cine trebuie sa dau în judecata? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 5 Septembrie 2018
Danielapuz, utilizator
Cel mai recent răspuns: Danielapuz , utilizator 09:13, 10 Septembrie 2018
Buna ziua,

Va rog ma poate ajuta cineva cu un raspuns ? Multumesc

Danielapuz a scris:

Am cumpărat un teren intr-un complex rezidențial în care sunt construite 10 vile cu autorizație de construcție fără PUZ, eu a 11 a vila îmi cer sa fac PUZ. Este normal? Pe cine trebuie sa dau în judecata? Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot da primaria ciorogarla in judecata ? Danielapuz Danielapuz Am cumpărat un teren intr-un complex rezidențial unde sunt construite 10 vile cu autorizație de construcție fără PUZ ( am intrat in posesia unui ... (vezi toată discuția)
Puz pentru un teren cu suprafata de pana 10.000 mp claud1u claud1u Buna ziua, am cumparat un teren intravilan agricol si am aflat ca pentru a obtine autorizatie de constructie este necesar intocmire PUZ. aceste teren este ... (vezi toată discuția)
Calcul intretinere pentru teren fara constructie in complex rezidential CezarDUMITRIU CezarDUMITRIU Buna ziua, Detin un teren fara constructie intr-un ansamblu rezidential din Corbeanca din anul 2007. Asociatia de proprietari mi-a calculat o intretinere ... (vezi toată discuția)