avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot da primaria Ciorogarla in judecata ?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot da primaria Ciorogarla in judecata ?

Am cumpărat un teren intr-un complex rezidențial unde sunt construite 10 vile cu autorizație de construcție fără PUZ ( am intrat in posesia unui certificat de urbanism eliberat anul trecut pentru vila din fata mea) eu a 11 a vila îmi cer sa fac PUZ. Este normal? Pe cine trebuie sa dau în judecata? Multumesc
Cel mai recent răspuns: marinelagiurgiu , utilizator 11:42, 19 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa dati in judecata Unitatea Administrativ Teritoriala - Primaria Ciorogarla

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Puz Danielapuz Danielapuz Am cumpărat un teren intr-un complex rezidențial în care sunt construite 10 vile cu autorizație de construcție fără PUZ, eu a 11 a vila îmi cer sa fac ... (vezi toată discuția)
Certificat de urbanism - teren extravilan nicum nicum Buna ziua! Pot obtine certificat de urbanism pentru constructia unei hale de aproximativ 500 mp, din panouri tip sandwich amplasata pe un teren aflat in ... (vezi toată discuția)
Intabulare casa construita fara autorizatie de constructie metadonul metadonul buna ziua am o casa construita fara autorizatie pentru a o intabula cum pot proceda trebuie sa dau primaria in judecata . pot sa castig in instanta sau nu? (vezi toată discuția)