Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot beneficia de pensie boala?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot beneficia de pensie boala?

Am 52 ani,vaduva,am referat handicap accentuat gr 3 pt poliartrita reumatoida seropozitiva std 3 si deci nu am alt venit,am terminat somajul i iulie.
Ad putea beneficia de aceasta pensie de boala?
Da.
Daca veti fi incadrata intr-un grad de invaliditate.
Detalii mai jos:

[ link extern ]