Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cat timp dureaza trimiterea dosarului in instanta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cat timp dureaza trimiterea dosarului in instanta?

Am fost chemat de catre procuror,sa ma anunte ca s-a inceput urmarirea penala impotriva mea si dupa o luna, am fost chemat din nou sa-mi analizez dosarul impreuna cu avocatul.Apoi in urmatoarea zi m-a chemat,sa semnez un proces verbal .Avocatul meu mi-a spus ca se face rechizitoriul.Acum ce se mai intampla?Cat mai dureaza pana ajunge in instanta?
ContSters110543, utilizator
Depinde de infractiune, de materialul probator administrat in cauza...nu ne-ati dat prea multe detalii!
Asa cum a spus mai sus d-l avocat,poate sa dureze mai mult sau mai putin,cunosc dosare care de 4 ani a inceput urmarirea penala si inca nu a fost trimis in fata instantei.