avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca incomplet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca incomplet

buna ziua, detin contract de munca inregistrat la ITM, doar ca pe contract nu este trecuta adresa unde eu imi desfasor activitatea
exemplu FELUL MUNCII - RECEPTIONER HOTEL
activitatea se desfasoara la : PE TEREN LA SOLICITAREA
CLIENTULUI


Fac petitie si intreb ITM unde lucrez mai exact .
Raspunsul lor este : sSA NE TRANSMITETI DOCUMENTE/ INFORMATII.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:36, 7 Septembrie 2018
Doar atit ati intrebat la ITM ?
am facut 4 petitii pana acum . am contract de munca receptioner hotel . am intrebat :
1 LA CE HOTEL LUCREZ ?
2 CE ADRESA ARE HOTELUL ?
3 CUM AU INREGISTRAT UN CONTRACT DE MUNCA INCOMPLET ?
Dvs nu stiti unde lucrati ?

Ce are incomplet contractul dvs de munca ?

Incepand cu 01.01.2011 nu se mai inregistreaza c.i.m. la ITM , ele se transmis prin intermediul REVISAL-ului.
eu stiu , dar noul angajator doreste sa fie trecut numele hotelului la care am lucrat pe contractul de munca anterior. pe revisal scrie societatea angajatoare nu numele hotelului,
exemplu : SC. CUCURIGU,
COR/ DENUMIRE - RECEPTIONER HOTEL
TIP CONTRACT / NORMA.
Iar pe contractul de munca la locul de munca scrie : pe teren la solicitarea clientului.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este scris corect ..... doar la locul de munca trebuia mentionata denumirea ..

Alte discuții în legătură

Am fost la in job la un hotel pentru postul de receptioner, unde ... EugenGA EugenGA Am fost la in job la un hotel pentru postul de receptioner, unde am stat 4 zile in training, apoi am lucrat 2 zile. In acest timp mi-am dat seama ca nu este ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri privind inregistrarea contractului de munca in revisal Cristina I. Cristina I. Buna ziua. Sunt angajata la o societate cu carte de munca din luna februarie a acestui an. Pana la inceputul lunii iunie aveam o norma de munca de 4 ore, ... (vezi toată discuția)
Cind iti dai demisia silviu35 silviu35 ANGAJATORUL trebuie sa dea la mina o adeverinta cu decizia de incetare a activitati sio adeverinta cu vechimea in munca ca cite zile ai lucrat ca ti sa platit ... (vezi toată discuția)