avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca incomplet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca incomplet

buna ziua, detin contract de munca inregistrat la ITM, doar ca pe contract nu este trecuta adresa unde eu imi desfasor activitatea
exemplu FELUL MUNCII - RECEPTIONER HOTEL
activitatea se desfasoara la : PE TEREN LA SOLICITAREA
CLIENTULUI


Fac petitie si intreb ITM unde lucrez mai exact .
Raspunsul lor este : sSA NE TRANSMITETI DOCUMENTE/ INFORMATII.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:36, 7 Septembrie 2018
super, ati inteles.
acum poate imi spuneti ce pot sa fac , retroactiv, ce se poate face ?
va multumesc anticipat .
Retroactiv cam greu ... mergeti la acel angajator si solicitati o adeverinta din care sa reiasa ca locul de munca al dvs a fost la Hotelul .....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost la in job la un hotel pentru postul de receptioner, unde ... EugenGA EugenGA Am fost la in job la un hotel pentru postul de receptioner, unde am stat 4 zile in training, apoi am lucrat 2 zile. In acest timp mi-am dat seama ca nu este ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri privind inregistrarea contractului de munca in revisal Cristina I. Cristina I. Buna ziua. Sunt angajata la o societate cu carte de munca din luna februarie a acestui an. Pana la inceputul lunii iunie aveam o norma de munca de 4 ore, ... (vezi toată discuția)
Cind iti dai demisia silviu35 silviu35 ANGAJATORUL trebuie sa dea la mina o adeverinta cu decizia de incetare a activitati sio adeverinta cu vechimea in munca ca cite zile ai lucrat ca ti sa platit ... (vezi toată discuția)