Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie

Bună ziua, am un bebeluș de 3 luni... Nu sunt cununat cu tatăl lui, stam doar in concubinaj... el lucra... dar eu nu pentru ca stau cu bebelușul acasa... copilul e nascut in spania... Nu pot câștiga custodia lui asa-i?
Buna ziua,
Ce cetatenie are minorul?
Daca este cetatean roman va adresati instantelor din Romania, daca este cetatean spaniol va adresati instantelor din Spania.
Depinde unde locuiti.
Pentru ce va trebuie custodia?
Minorul este cetățean român

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Ce cetatenie are minorul?
Daca este cetatean roman va adresati instantelor din Romania, daca este cetatean spaniol va adresati instantelor din Spania.