Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Admitere anti-drog cu parinte care are cazier
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Admitere anti-drog cu parinte care are cazier

Salut,
Anul viitor vreau sa intru la anti-drog, dar am o intrebare
Tatal meu in momentul de fata isi ispășește o pedeapsa de 3 ani si 6 luni pentru spalare de bani.
Vreau sa stiu daca imi incurca cu ceva admiterea,
Multumesc.

Geo1207, utilizator
Pentru admitere in orice instituite se solicita cazierul judiciar al candidatului si nu al parintilor sau bunicilor.
Au apus de mult vremurile cand originea sociala era criteriu de admitere si promovare in cariera.
Daca spalarea de bani au provenit din vânzarea drogurilor bănuiesc ca nu ai nici o șansă ca" informator" in agentia anti drog,daca nu au provenit va trebuii sa te lamureasca altcineva! :))))
Roty87, utilizator