avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Admitere anti-drog cu parinte care are cazier
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Admitere anti-drog cu parinte care are cazier

Salut,
Anul viitor vreau sa intru la anti-drog, dar am o intrebare
Tatal meu in momentul de fata isi ispășește o pedeapsa de 3 ani si 6 luni pentru spalare de bani.
Vreau sa stiu daca imi incurca cu ceva admiterea,
Multumesc.

Ultima modificare: Duminică, 9 Septembrie 2018
Geo1207, utilizator
Cel mai recent răspuns: Roty87 , utilizator 03:49, 10 Septembrie 2018
Pentru admitere in orice instituite se solicita cazierul judiciar al candidatului si nu al parintilor sau bunicilor.
Au apus de mult vremurile cand originea sociala era criteriu de admitere si promovare in cariera.
Daca spalarea de bani au provenit din vânzarea drogurilor bănuiesc ca nu ai nici o șansă ca" informator" in agentia anti drog,daca nu au provenit va trebuii sa te lamureasca altcineva! :))))
Ultima modificare: Luni, 10 Septembrie 2018
Roty87, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost prins cu ghivece cu canabis pentru consum propriu. pentru ce pedeapsă să optez? ContSters457576 ContSters457576 In urma unei descinderi la domiciliul meu au fost gasite 4 ghivece cu cate 2 plantute de canabis de aproximativ 2 saptamani (nu erau mature) am recunoscut ... (vezi toată discuția)
Consecinte posesie marijuana MihaiCristian1 MihaiCristian1 Buna seara, am 23 ani si ieri am fost prins impreuna cu un prieten de jandarmerie avand asupra noastra un joint si un plic cu 0.2 - 0.3 g de marijuana. ... (vezi toată discuția)
Calea catre procuror. PBogdan PBogdan Pentru prima oara imi cer scuze ca am deschis acest topic la categoria \"Avocati si admitere in avocatura\" dar nu am gasit alta categorie unde sa ... (vezi toată discuția)