avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Daca sunt afectat de catre banca a vanzari a unui ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Daca sunt afectat de catre banca a vanzari a unui apartament !

Buna ziua ,as vrea sa vand apartamentul unor tineri prin credit ipotecar care la randul lor depun si un avans bancii ,intrebarea este , il vand cu o suma de 50000 euro transfer bancar ,sunt cumva afectat de catre banca sa iau mai putin bani!! Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 10:05, 4 Noiembrie 2019
Fiecare Bancă percepe un comision de ridicare numerar între 0,50% și 1%.
Scădeți comisionul din cei 50.000 de EURO.
Fiecare parte își plătește comisioanele, cumpărătorul plătește notarul, daca nu exista alta înțelegere între părți.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament prin virament bancar ! codrutz2007 codrutz2007 Buna ziua ,as vrea sa vand apartamentul unor tineri prin credit ipotecar ,intrebarea este , il vand cu o suma de 50000 euro transfer bancar ,sunt cumva ... (vezi toată discuția)
Sunt pe cale să cumpăr un apartament care costă 29.000 de euro, iar vânzătorul vrea banii cash. este legală pretenția lui? manutmu manutmu Sunt pe cale sa cumpar un apartament (29 mii euro) insa vanzatorul vrea toti banii cash in EURO. Eu am toti banii in contul meu bancar in RON. E legal sa dau ... (vezi toată discuția)
Avans prima casa prin antecontract? MirceaAlexandru MirceaAlexandru Avansul pe care il da la antecontractul programului Prima casa, poate fi achitat si prin transfer bancar sau doar cash? Multumesc! (vezi toată discuția)