Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament prin virament bancar !
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament prin virament bancar !

Buna ziua ,as vrea sa vand apartamentul unor tineri prin credit ipotecar ,intrebarea este , il vand cu o suma de 50000 euro transfer bancar ,sunt cumva afectat intr-un fel sau altul de catre banca sa iau mai putini bani decat ceruti de mine! Stiu ca legea te obliga sa ai un cont bancar . Va multumesc !
codrutz2007, utilizator
Buna ziua,
Verificati ce comisioane are banca pentru retragere numerar.Cereti 50000 plus comision retragere de ex

Cumparatorul plateste toate taxele notariale, vanzatorul are obligatia sa isi suporte singur comisionul de retragere.
Daca se cere si plata comisionului de retragere acesta se va introduce in pret si va creste si valoarea comisionului de retragere si tot asa.
Va multumesc