avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Termen minim de înștiințare a angajatorului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Termen minim de înștiințare a angajatorului de intenția de a intra în CCC tatic

Buna ziua!
Exista un termen minim de înștiințare a angajatorului de către un tatic, despre intenția sa de a beneficia de CCC?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:04, 10 Septembrie 2018
Nu exista un astfel de termen in lege ..... o astfel de procedura ar trebui sa se regaseasca in Reg. Intern al angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu pentru situații speciale Roxana1231 Roxana1231 Bună seara. Am o nelămurire și aș vrea să mă luminați. Lucrez din data de 21.11. Dimineață am aflat că a decedat bunicul meu, am făcut cerere de ... (vezi toată discuția)
Schimbarea angajatorului in timpul ccc torapaun torapaun Buna ziua. Eu am nascut pe 26 septembrie 2010 si am optat pentru CCC de 2 ani. In acest timp societatea a fost cumparata de alta firma. Birourile teritoriale ... (vezi toată discuția)
Recuperare timp dupa invoire tiniza tiniza buna ziua, dupa ce te invoiesti intr-o zi de la serviciu, pentru 60 min, cum se calcueaza recuperarea? de exemplu: 1. se are in vedere overtime-ul din ... (vezi toată discuția)