Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Termen minim de înștiințare a angajatorului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Termen minim de înștiințare a angajatorului de intenția de a intra în CCC tatic

Buna ziua!
Exista un termen minim de înștiințare a angajatorului de către un tatic, despre intenția sa de a beneficia de CCC?
Nu exista un astfel de termen in lege ..... o astfel de procedura ar trebui sa se regaseasca in Reg. Intern al angajatorului.