avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatal

Am dreptul la concediu prenatal daca:
-din 2011 pana in 21 martie 2018 am lucrat la o firma
-21 martie 2018 pana in 13 iunie am fost in somaj
-13 iunie pana in 11 septembrie lucrez la alta firma(contract incheat dupa 90 de zile perioada de proba
-sunt insarcinata in 5 luni
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:25, 10 Septembrie 2018
Puteti beneficia de concediu de maternitate si apoi sa intrati in CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate dupa somaj xlayoana xlayoana Buna ziua! Sunt insarcinata in 6 luni si beneficiez de indemnizatie de somaj de 5 luni . Aceasta se va intrerupe pe 13 iunie , tot atunci e preconizata si ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa am obligatoriu 6 luni lucrate inainte sa intru in concediu de maternitate de 126 zile? yuby yuby Buna ziua , Fiti draguri am si eu o intrebare referitoare la cazul meu . Sunt insarcinata am inceput serviciul in luna ianuarie 2012, 12 ianuarie dupa 2 ani, ... (vezi toată discuția)
Idemnizatie crestere copil dupa somaj alta_centa alta_centa Eu am lucrat de la 1 septembrie 2009 pana pe 31 august 2010 in invatamant, ca suplinitor. Sunt insarcinata si urmeaza sa nasc in ianuarie 2011. Pot sa intru in ... (vezi toată discuția)