Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatal

Am dreptul la concediu prenatal daca:
-din 2011 pana in 21 martie 2018 am lucrat la o firma
-21 martie 2018 pana in 13 iunie am fost in somaj
-13 iunie pana in 11 septembrie lucrez la alta firma(contract incheat dupa 90 de zile perioada de proba
-sunt insarcinata in 5 luni
Puteti beneficia de concediu de maternitate si apoi sa intrati in CCC.