Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Martor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Martor

Am fost pus ca martor intr-un proces civil fara ca eu sa stiu si vreau sa ma retrag , cum trebuie sa procedez si daca mi se poate intampla ceva ? Multumesc !
Nu va puteti retrage.
Interesul justitiei nu va permite sa va retrageti ci sa dati declaratie.
Ok , am inteles , asta ar fi o declaratie ca nu vreau sa particip ca martor ? Multumesc !
In fata judecatorului sunteti obligat sa spuneti adevarul si numai adevarul si sa nu ascundeti nimic din ceea ce stiti.
Nu se poate sa refuzati...