Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de retrogradare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de retrogradare

In urma cercetării disciplinare, pe numele unui salariat s-a dat decizie de retrogradare, omul a adus concediu medical, apoi si-a luat concediu de odihnă. Decizia poate fi dusă la îndeplinire în timpul concediului de odihna sau după?
Pe perioada concediului de odihna contractul de munca nu se suspenda, prin urmare decizia poate fi pusa in aplicare in timpul CO.
Poate fi dusă la îndeplinire în timpul concediului de odihna. Doar concedierea este interzisa pe durata CO.
Cornel Vasile, Consilier juridic