Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJATOR DECEDAT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJATOR DECEDAT

In urma decesului angajatorului , care era medic, celalat asociat , respectiv sotia , decide incetarea contractelor de munca a unei parti din personal, Invocand faptul ca situatia financiara nu-i permite sa platesca perioada de preaviz, conducerea refuza plata celor 20 zile lucratoare de preaviz . Este obligatoriu acordarea preavizului in acest caz?
Cu ce articol inceteaza c.i.m. ?