Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Firma de consultanta
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Firma de consultanta

Indraznesc sa va supun atentiei urmatoarea problema: am absolvit Facultatea de Drept, dar nu am profesat in domeniu in Romania. Acum sunt in strainatate si profesez in domeniul legal. As dori sa deschid o firma de consultanta in imigrare si vreau sa stiu cu ce probleme m-as putea confrunta in privinta statutului meu. In temeiul carei legi imi pot exercita profesia in Romania?

Ce sfaturi imi puteti oferi?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

C.

Eu zic sa incerci .Diploma nu are termen de valabilitate ,iar in privinta experientei ,nu conteaza unde ai dobandit-o .Ar fi exagerat sa se ceara experienta in tara.Nu va fi usor dar daca nu incerci nu vei reusi niciodata.Succes!