Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuzare judecator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuzare judecator

Intr-o cauza-recurs s-a pronuntat o decizie, iar un judecator a facut opinie separata. Intr-o alta cauza, intre aceleasi parti, avand acelasi obiect, judecatorul care a facut opinie separata s-a abtinut. Pot sa-i recuz pe ceilalti doi, pe motiv ca si ei si-au spus opinia?N-ar fi fost corect sa faca si ei cerere de abtinere? Multumesc .
da, poti