avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nedepunere la 31.08.2018 a cererii restituire taxa ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nedepunere la 31.08.2018 a cererii restituire taxa auto ?

Buna ziua. Din pacate nu am reusit sa depun la ghiseu cererea de restituire a taxei auto la termenul din 31.08.2018. Am trimis-o pe e-mail dar nu a fost primita de serverul ANAF din cauza lor,in schimb a fost primita in termen de DITL,serverul a fost OK.
Exista o cale de a cere returnarea taxai auto daca am ratat termenul ? Prin instanta ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: gyandy , utilizator 12:23, 12 Septembrie 2018
cei care nu depun cererea de recuperare taxa auto pana la 31.08.2018, nu-și vor mai putea recupera banii pe cale administrativă,
Multumesc. Deci calea administrativa ,cerere depusa la ghiseu nu mai exista din motiv depasire termen,atunci sa cred ca mai exista calea juridica adica sa ma adresez instantei de judecata si sa obtin o hotarare in acest sens ? Unde sa ma adresez ?
Multumesc anticipat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refux restituire taxa prima inmatriculare miki72 miki72 Buna ziua! Am primit acasa \'\'Decizia de respingere a cererii de restituire a sumelor reprezentand taxa speciala pentru autoturisme si autovehicule,taxa de ... (vezi toată discuția)