avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces executare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces executare

Buna ziua,
Va supun atentiei urmatoarea situatie:
Sunt Inscris intr-un sindicat,
In urma cu ceva timp, sindicatul a luat legatura cu un avocat pentru a ne reprezenta in cateva dosare comune (litigii de munca).
In unele dintre dosarele deschise de acest avocat , eu nu apar ca parte in dosare (verificat pe portal just), Am trimis mesaj catre avocat sa ma lamureasca de ce eu nu sunt in aceste dosare dar nu am primit raspuns, bineinteles nu am mai achitat taxa pentru acele dosare pentru ca nu sunt parte in acestea.
Dupa ceva timp, avocatul prin executor a trimis instiintare de executare catre mine pentru recuperarea sumei.
Am vorbit si cu executorul si i-am prezentat cele mentionate mai sus, acum urmeaza sa primesc raspuns.
Dar as avea cateva intrebari:
Daca nu sunt parte in dosarele respective, chiar daca sunt procese comune ar trebui sa platesc?
Daca se da vreo despagubire in aceste dosare, eu primesc despagubire?
Orice alta situatie favorabila sau nefavorabila din aceste dosare, eu beneficiez sa nu de ea?

Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Miercuri, 12 Septembrie 2018
jon23, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o problema cu un birou de executori judecatoresti ... Techa Techa Buna ziua, Am o problema cu un birou de executori judecatoresti legat de un dosar de executare pentru un card de credit. Am vazut ca sunteti ... (vezi toată discuția)
Datorie kruk Marian_Marian10 Marian_Marian10 Buna ziua In anul 2008 am facut un card de credit in valoare de 3000 lei la Credit Euro bank. Am scos banii de pe card si din cauza anumitor situatii ... (vezi toată discuția)
Care este termenul în care se introduce cererea pe rolul instanței dupã mediere? bogdan_bucuresti1970 bogdan_bucuresti1970 Daca a avut loc astazi medierea (2 aprilie) exista vreun termen legal pana la actionarea in instanta ? As avea nevoie de un raspuns deoarece vreau sa o ... (vezi toată discuția)