Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces executare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces executare

Buna ziua,
Va supun atentiei urmatoarea situatie:
Sunt Inscris intr-un sindicat,
In urma cu ceva timp, sindicatul a luat legatura cu un avocat pentru a ne reprezenta in cateva dosare comune (litigii de munca).
In unele dintre dosarele deschise de acest avocat , eu nu apar ca parte in dosare (verificat pe portal just), Am trimis mesaj catre avocat sa ma lamureasca de ce eu nu sunt in aceste dosare dar nu am primit raspuns, bineinteles nu am mai achitat taxa pentru acele dosare pentru ca nu sunt parte in acestea.
Dupa ceva timp, avocatul prin executor a trimis instiintare de executare catre mine pentru recuperarea sumei.
Am vorbit si cu executorul si i-am prezentat cele mentionate mai sus, acum urmeaza sa primesc raspuns.
Dar as avea cateva intrebari:
Daca nu sunt parte in dosarele respective, chiar daca sunt procese comune ar trebui sa platesc?
Daca se da vreo despagubire in aceste dosare, eu primesc despagubire?
Orice alta situatie favorabila sau nefavorabila din aceste dosare, eu beneficiez sa nu de ea?

Multumesc anticipat!
jon23, utilizator