Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa Persoana Fizica
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa Persoana Fizica

Buna Ziua,

As dori sa stiu daca se poate cu cine as putea discuta posibilitatea de a intra in insolventa, am cateva credite si salariul sa micsorat cu aprox 3.000 lei, ceea ce ma afectat dar in acelasi timp am avut cheltuieli nepravazute care m-au afectat.
Valoarea-prag (cuantumul minim al datoriilor scadente ale debitorului necesar) pentru a putea fi introdusă cererea de deschidere a procedurii insolvenței pe bază de plan de rambursare a datoriilor sau a procedurii judiciare de insolvență prin lichidare de active este de 15 salarii minime pe economie.
Valoarea debitelor este de peste 30.000 Ron

Mersi mult

Cornel Vasile a scris:

Valoarea-prag (cuantumul minim al datoriilor scadente ale debitorului necesar) pentru a putea fi introdusă cererea de deschidere a procedurii insolvenței pe bază de plan de rambursare a datoriilor sau a procedurii judiciare de insolvență prin lichidare de active este de 15 salarii minime pe economie.