avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa Persoana Fizica
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa Persoana Fizica

Buna Ziua,

As dori sa stiu daca se poate cu cine as putea discuta posibilitatea de a intra in insolventa, am cateva credite si salariul sa micsorat cu aprox 3.000 lei, ceea ce ma afectat dar in acelasi timp am avut cheltuieli nepravazute care m-au afectat.
Cel mai recent răspuns: dilie , utilizator 10:42, 13 Septembrie 2018
Valoarea-prag (cuantumul minim al datoriilor scadente ale debitorului necesar) pentru a putea fi introdusă cererea de deschidere a procedurii insolvenței pe bază de plan de rambursare a datoriilor sau a procedurii judiciare de insolvență prin lichidare de active este de 15 salarii minime pe economie.
Valoarea debitelor este de peste 30.000 Ron

Mersi mult

Cornel Vasile a scris:

Valoarea-prag (cuantumul minim al datoriilor scadente ale debitorului necesar) pentru a putea fi introdusă cererea de deschidere a procedurii insolvenței pe bază de plan de rambursare a datoriilor sau a procedurii judiciare de insolvență prin lichidare de active este de 15 salarii minime pe economie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta intre insolventa si faliment redstyle redstyle buna ziua! avem o societate care a fost bagata in insolventa ptr suma de 1 mil vechi ..procesul abia s-a incheiat ..iar acum in urma recursului sentinta a ... (vezi toată discuția)
Deschidere procedura insolventa debit 250 ron nmmm nmmm in cazul in care lichidatorul numit de registru constata ca societatea supusa lichidarii are debit doar 200 ron catre DGFPS si asociatul nu poate fi gasit este ... (vezi toată discuția)
Cererea insolventei de catre mfp ContSters94259 ContSters94259 Societatea mea are datorii de 220 mil vechi la stat.Finantele au spus ca nu pot trece eu firma in insolventa deoarece am depasit ceva plafon...dar finantele ... (vezi toată discuția)