Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sot criza de gelozie.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sot criza de gelozie.

Buna ziua.

As avea o intrebare pentru matusa mea..

De curand sotul ei a facut o nebunie, criza de gelozie.. o verifica intodeanua, tipa.. dabia a putut sa plece cu chiu cu vai, tipand, ca o tinea de mana..

Ea ar dori sa se intoarca sa-si ia lucrurile.. dar ii e foarte frica.. poate cere ca un agent de politie sa o insoteasca pentru protectie ?

Mentionez ca are buletinul trecut pe adresa, casa nu e a ei, dar nici al lui, ci a mamei lui.
Da, poate sa meargă și in cazul in care este împiedicată sa sune 112. Apoi are posibilitatea sa depună plangere la Politie dacă se intampla ceva
Faza e ca ei ii e frica sa intre fara cineva care sa o protejeze in casa.. nu ar vrea sa fie nevoita sa sune la 112.. ci ar dori ca de la inceput sa fie insotita.
Mergeți la Politie și întrebați cine dorește sa o însoțească